העתיד כבר כאן! 17.4.23

מהו סורק אינטרה-אורלי ומה זה סריקת שיניים?

זהו לא סוד שבשנים האחרונות רפואת השיניים עוברת מהפכה טכנולוגית כמו שאר תחומי הרפואה. המהפכה הזאת כוללת הכנסה ושימוש במכשור אולטרה חדשני שעד לפני כמה שנים בודדות, אף אחד לא חלם על זה.

אם עברתם בעבר טיפולי שיניים שכוללו לקיחת מידות לכתרים או ציפויים וכדומה, אז אתם בטח זוכרים את ההרגשה הלא נעימה של הכנסת "כף מדידה" לחלל הפה שבתוכה חומר הדומה לפלסטלינה. דבר זה נועד כדי להעתיק את מבנה השיניים ולהעביר אתו לטכנאי כדי שיכין את הכתרים. לא מעט אנשים נמנעו מטיפולים מהסוג הזה, וזאת עקב רפלקס הקאה מוגבר. היום יש לנו בשורה- לקיחת מידות דיגיטלית על ידי סריקת שיניים.

לקיחת מידות

סורק אינטרה-אורלי הוא מכשיר שנועד לקחת מידות בצורה דיגיטלית (ללא הכנסת כפות מדידה לחלל הפה). המכשיר כולל מחשב, מסך הדמיה ומצלמה זעירה שסורקת ומצלמת את חלל הפה של המטופל/ת. הצילום נעשה בקצב של אלפי תמונות בדקה ובכך יוצרת מין "תעודת זהות ביומטרית" של המטופל/ת. לאחר הסריקה הרופא רואה במסך ההדמיה את העתק המדויק של חלל הפה. הוא יכול לתכננן ואף לעצב את הכתרים העתידיים בסורק עצמו. בסיום הקובץ של הסריקה נשלח ישירות למעבדה ובכך זה חוסך זמן הן לרופא והן למטופל.

גם בתחום השתלת שיניים נעשה שימוש רחב בסורק האינטרה-אורלי. הסריקה של חלל הפה בשילוב צילום CT מאפשרת תכנון של מיקום השתלים.

סורק אינטרה-אורלי

לסיכום

הסריקה הדיגיטלית של השיניים מאפשרת חסכון בזמן, נוחות מרבית למטופל/ת, הדמיה תלת ממדית ומבטיחה את התוצאה המדויקת ביותר.

אנו במרפאת שיניים דנטל יוניק מאמינים בחדשנות ולכן אנו מעמידים לרשות מטופלנו את כל השיטות, המכשור והטכנולוגיות המתקדמות ביותר בענף הדנטלי, וזאת כדי להבטיח טיפול מקצועי, מדויק והיעיל ביותר. מרפאתנו מצוידת במכשור רפואי אולטרה חדשני שכולל בין השאר סורקים דיגיטליים של חברת Sirona – חברת משכור רפואי המובילה בעולם. לשאלות נוספות פנו אלינו עוד היום 2825*.

העתיד כבר כאן!

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

צרו קשר
ונחזור אליכם ליעוץ

    * שדות חובה

    לייעוץ עם מומחי היוניק שלנו

    דילוג לתוכן