השתלת שיניים ממוחשבת 6.12.22

השתלת שיניים ממוחשבת, שפותחה במקור לנוירוכירורגיה, מספקת לרופאי שיניים מספר יתרונות, המסייעים להם להשיג מיקומי שתלים צפויים ובטוחים. למרות היתרונות, מספר רופאי השתלים שבוחרים להשתמש בטכנולוגיה זו נותר נמוך. השתלת שיניים ממוחשבת משתמש בתמונות מסריקת CT קרן החרוט של המטופל על מנת לתכנן במדויק את הטיפול בשתל. השתלת שיניים ממוחשבת מאפשרת לדמיין ולתפעל תמונות של עצם הלסת של המטופל והרקמות שמסביב, מה שמעניק את ההזדמנות לתכנן את הגישה המדויקת ביותר לטיפול. תמונות CT קרן קונוס מציגות בבירור את העצם הזמינה, את עובי הרקמות הרכות, מבנים חיוניים, ואת האנטומיה של השורש והקרבה של שיניים סמוכות.

מדוע השתלת שיניים ממוחשבת כל כך מומלצת?

היכולת לדמיין מבנים אנטומיים חיוניים מאפשרת לשמר אותם טוב יותר במהלך השתלת שיניים ממוחשבת. לשם השוואה, בעוד שמדריכים כירורגיים מסורתיים יכולים לספק תוצאה צפויה, הם נוטים להיות מסובכים יותר לשימוש, במיוחד בהעדר אסמכתאות אנטומיות כלשהן. תכנון טיפול מפורט מראש עוזר להפחית או להעלים אירועים בלתי צפויים במהלך הניתוח. לעתים קרובות ניתן להפחית באופן משמעותי את הזמן הדרוש לניתוח השתלה, מה שמביא תועלת רבה למטופל. 

באיזה מצבים כדאי לעשות שימוש בהשתלת שיניים ממוחשבת?

השתלת שיניים ממוחשבת יכול להיות שימושי במיוחד במצבים מסוימים. ייתכן שתרצו לשקול אפשרות טיפול זו אם המטופל דורש הנחת שלושה שתלים או יותר ברצף או כאשר הנחת השתלים היא קריטית להצלחת השיקום המוצע. מטופלים שיש להם בעיות במבנה או בנפח העצם שלהם, או שזקוקים לשינוי משמעותי באנטומיה של העצם, עשויים להפיק תועלת מניתוח השתלת שיניים ממוחשבת. השתלת שיניים ממוחשבת יכולה לעזור להפחית בעיות הנוגעות לקרבת שתלים קיימים או שיניים סמוכות. אנשים עם שיניים לחלוטין או חולים הזקוקים לחילוץ מדי ואחריו הנחת שתלים מיידית יכולים להתאים לטיפול מסוג זה.

הסיבה העיקרית לבחירה בניתוח השתלת שיניים ממוחשבת היא להגביר את הדיוק בהנחת השתלים. הסיבה לכך היא שהטכנולוגיה המשמשת לתכנון הטיפול מאפשרת לרופאים גם לתכנן את המורפולוגיה והמיקום המדויק של השחזורים המתוכננים לפני הנחת השתלים ומיצובם, מה שעוזר ביצירת תכנית הטיפול המושלמת. באמצעות השתלת שיניים ממוחשבת בהנדסה הפוכה, ניתן להשיג מיקום שתלים מדויק יותר. אתם יכולים להבטיח להימנע ממבנים אנטומיים חיוניים על ידי שימוש בתוכנה ממוחשבת כדי להמחיש באופן מלא את האנטומיה המקיפה את מיקומי השתל, תוך הקפדה על מיקום השתל במיקום האידיאלי.

תכנון דיגיטלי של ניתוח שתלים מאפשר לכל צוות רופאי השיניים להמחיש ולאשר את תכנית הטיפול, כולל התותבת הסופית. טכנאי שיניים מנוסים מסוגלים בדרך כלל להתאים את השחזורים המתוכננים כדי להתאים השתלות שיניים במקומות פחות אידיאליים, לעתים קרובות על ידי שימוש באבזור מותאמים אישית. סוג זה של זרימת עבודה דיגיטלית יכול להביא לתוצאות טיפול טובות יותר, במיוחד כאשר נדרשת תותבת מידית. באמצעות הדגם המדויק של הלסת של המטופל והמדריך הניתוחי, לעתים קרובות ניתן לייצר תותבת מדויקת לפני ההשתלה. באמצעות ניתוח ללא דשים, תכנון דיגיטלי יכול להיות שימושי במיוחד עבור התקנת שתלים.

ייתכן שניתוח השתלת שיניים ממוחשבת לא יהיה הבחירה האידיאלית בעת הנחת שתלים אחוריים או במצבים בהם הגישה מוגבלת, במיוחד עם תרגילים ארוכים יותר. כאשר זה המקרה, לעתים קרובות יש לבצע ניתוח לפני יצירת תבנית מודרכת. התוויות נגד אחרות כוללות מקרים מסוימים של השתלת עצם ומקרים בהם רכס שיניים לחלוטין נספג בצורה גרועה. 

רוצים לדעת עוד? חייגו אלינו עוד היום 2825* .

לנו את יש הידע, הניסיון, הצוות הרפואי הבכיר, הטכנולוגיה פורצת דרך ואת המכשור המתקדם בעולם – כל זה כדי להבטיח טיפול שקט, איכותי ובטוח.

השתלת שיניים ממוחשבת

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

צרו קשר
ונחזור אליכם ליעוץ

    * שדות חובה

    לייעוץ עם מומחי היוניק שלנו

    דילוג לתוכן