Unique Smile – השיטה החדשה ליישור שיניים שקוף 6.12.22

אם בעבר טיפול אורתודנטי היה נפוץ בעיקר בקרב נוער וילדים, אולי עקב הנכונות לשנות את המראה החיצוני (לשים גשר) והזמן בו זה לוקח – כיום ישנם פתרונות בלתי נראים, שלא נאמר שקופים – ליישור השיניים. אכן, מדברים אנו על יישור שיניים שקוף. טכנולוגיות חדשות הביאו לשינוי בתחום אורתודנטי הזה, הן ברמת האיכות והן ברמת העלות ויש שיגידו שהן נפוצות יותר ויותר.

השיטה המסורתית

ישנן שיטות שונות עבור יישור שיניים שקוף הנבדלות ברמת איכות ויעילות. ניתן לבחור את אסטרטגיית הטיפול העדיפה להקשר נתון לשם קבלת תוצאות אידיאליות. חשוב לדעת שיש הבל בין יישור שיניים בעזרת שימוש בגשר לבין יישור שיניים בלי שימוש בגשר. אחת מהשיטות הוותיקות ליישור שיניים, מערב גשר עם רכיבים מתכתיים. ואכן, על כל שן מודבקת בתורה קובייה, בניהן מחבר אורתודנט חוטים אורתודנטיים כמו גם גומיות על מנת לקבע עמה רצויה. ובכך גשר בשיניים יכול לסייע למתיחה, לחץ ודחיפה באזורים שונים אך לא אחרים. זאת, תוך שהוא מסייע בסיבוב השיניים והטייתן. מדובר אפוא בדרך להפעיל כוחות, בדיוק, על השיניים – על מנת לתמוך ביישורן.  מדובר אפוא בהליך הדרגתי שיכול לקחת זמן מה. בנוסף, יש אנשים שלא נהנים מהנראות החיצונית שלו.

יישור שיניים שקוף

מהו יישור שיניים שקוף?

יישור שיניים שקוף לעומת זאת – מאפשר לקבל את הטיפול שרוצים בלי אותה נראות אסתטית של גשר מתכתי. למעשה, התפתחויות בתחום הטכניקות הנסתרות ליישור שיניים הניבו, כך יגידו אנשים מסוימים, אפשרות לקבל תוצאות טובות בזמן קצר יחסית. 

ואכן, יישור שיניים שקוף ובלתי נראה, יכול לאגד שיטות שונות לביצוע יישור שיניים – וזאת באופן שאינו בהכרח בולט וברור לעין. אם השיטה שתיארנו קודם עושה שימוש במכשיר שנשאר באופן קבוע בחלל הפה ונקרא גשר, בעוד הוא בולט לעין. הרי שבמכשיר נסתר יחסית, גם קוביות שקופות יכולות להיראות. ואולי גם להאריך משהו את זמן הטיפול.

יישור שיניים שקוף עם קוביות פנימיות

ואילו, ישנן מספר שיטות לביצוע יישור שיניים שקוף ואפילו ללא גשר:

 1. ביצוע יישור שיניים פנימי תוך שימוש בקוביות פנימיות.
 2. מדובר בהצבת קוביות פנימיות, בחלק האחורי של השיניים. קוביות אלו מיוצרות תוך התאמה אישית למבנה השיניים.

ישנם יתרונות שונים לשיטה זו

 • יש שיגידו כי יש לה סיכויי הצלחה גדולים.
 • הן הקוביות, הן החוטים והן התהליך מתוכננים באופן אישי בהתאמה למבנה השיניים של מטופל נתון.
 • זו שיטה של יישור שיניים שקוף כיוון שהיא בלתי נראית באופן מוחלט. יש שיגידו כי מידת שיתוף הפעולה הנדרשת מהמטופל, נחשבת כמינימלית – כמו גם, נאמר כי אפשר שאין היא תוביל להפרעה בתפקוד שיניים או דיבור.
 • יש אפשרות לבצע סריקת תלת ממד של השיניים ולהסתייע בכך בתכנון הרכיבים על מנת להרכיב משהו מדויק ובמהירות.
 • ניתן ליצר מערכת דקה מאוד אשר אינה מהווה הפרעה תוך שימוש במדפסת תלת ממד.

יישור שיניים שקוף עם קשתיות נשלפות

 • שיטה נוספת לכדי יישור שיניים שקוף היא תוך שימוש בקשתיות שקופות נשלפות
  • מדובר במעין קשתית שקופה המולבשת על השיניים על מנת לסייע בהזזתן של השיניים למיקום הנבחר את הקשתית ניתן לתכנן בידי מודל גבס שתפקידו לדמות את צורת השיניים הנבחרת המטופל יכול להלביש את הקשתית על השיניים לתקופה של שבועיים – על מנת לאפשר את התזוזה
  • חזרה על הליך זה יכולה לאפשר תנועה גדולה יותר

מהי השיטה הנקראת Unique Smile?

ולבסוף, נדבר על השיטה הנקראת יוניק סמייל. ניתן לעשות בה שימוש גם עבור מקרים שיש שיכנו מורכבים. במהלכו, סורקים את לסתות המטופל תוך שימוש במצלמה תלת ממדית. הרופא מתכנן את אסטרטגיית הטיפול לאחר שהבין מה נדרש ומה נצרך. המטופל יכול ממש לראות את חיזוי התוצאה הצפויה במסך ממוחשב, לאחר השימוש בקשתיות שקופות. לאחר שהתכנית מקבלת אישור,  הקשתיות יודפסו תוך שימוש במדפסת תלת ממדית.

המטופל יכול להרכיב אותן, ולהחליף אותן באופן עצמאי אחת לשבועיים. התכונה למעשה מעין מתכננת הדבקה של צורות משולשים שקופים על השניים על מנת להוביל לכך שהאינטראקציה בין הקשתית לשיניים תהיה באופן המדויק והמיטיב, ותסייע להשלים את התנועה המתוכננת באופן שלם ונהדר. יש שיגידו כי יש לשיטה זו אחוזי הצלחה גבוהים.

רוצים לדעת עוד? חייגו אלינו עוד היום 2825*

לנו את יש הידע, הניסיון, הצוות הרפואי הבכיר, הטכנולוגיה פורצת דרך ואת המכשור המתקדם בעולם – כל זה כדי להבטיח טיפול שקט, איכותי ובטוח.

Unique Smile – השיטה החדשה ליישור שיניים שקוף

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

צרו קשר
ונחזור אליכם ליעוץ

  * שדות חובה

  לייעוץ עם מומחי היוניק שלנו

  דילוג לתוכן