כשרפואת שיניים פוגשת טכנולוגיה מתקדמת 28.3.23

בשנים האחרונות, תחום הרפואה בכלל ורפואת השיניים בפרט עוברות סוג של מהפכה של ממש. המכשור המתקדם, ההתפתחות הטכנולוגית והגישות החדשניות משנות את פני הרפואה בלא מעט ענפים. ניתן לראות את זה הן במכשור האבחנתי והן במכשור הטיפולי שעומד היום לרשות הרופאים. ההתפתחות הטכנולוגית הגיעה גם לתחום רפואת השיניים והביאה איתה לא מעט חידושים. הבולטים שבניהם:  מיקרוסקופ דנטלי, לייזר רפואי, סורק האינטראורלי ועוד'. במאמר הזה נדבר על לייזר רפואי והטיפולים שניתן לעשות בעזרתו.

מה זה לייזר רפואי?

L.A.S.E.R. - Light amplification by stimulated emission of radiation או בתרגום לעברית "הגברת אור לפליטת הקרינה המאולצת", זהו התקן הפולט אור קוהרנטי עם פיזור נמוך מאוד. הלייזר הראשון הוצג בעולם עוד ב 1960. הוא הוצג על ידי הפיזיקאי תאודור מיימן וזאת לאחר עשרות שנים של מחקר ופיתוח. בהמשך החוקרים גילו את הדבר הבא: כשהקרן אור מרוכזת, יש לה עוצמת אנרגיה גבוהה למדי. עוצמה זאת מדויקת מאוד וניתן להיעזר בה ברפואה בחיתוך או איחוי רקמות, עצירת דימום ועוד'. ישנם כמה סוגים של מכשירי לייזר ברפואה והם מתאפיינים בעיקר באורכי הגל השונים, מכאן ההתוויות השונות שלהם.

לייזר ברפואת השיניים

בשנים האחרונות יותר ויותר רופאים מומחים עושים שימוש בפרקטיקה שלהם עם הלייזר הדנטלי. מכשירי לייזר מרחיבים משמעותית את היכולות של המכשירים המסורתיים ברפואת השיניים. הם הופכים את ההתערבות לפחות טראומטית ולרוב ללא כאבים. תחומי השימוש של מערכות לייזר דנטליות תלויות ישירות במאפייני הקרן, הנקבעים לפי סוג הלייזר.

כיום ברפואת השיניים קיימים כמה סוגי לייזר, שני העיקריים מהם: Erbium YAG (Er:YAG)  שמיועד לרקמות הקשות (שיניים ועצמות) וLaser Diode  הנועד לטיפול ברקמות הרקות (חניכיים, לשון ושאר הרקמות הרכות של חלל הפה).

עבודה עם לייזר דנטלי פותחת אופקים חדשים לרופאי שיניים והטיפולים הופכים ליעילים ומדויקים יותר. ניתן ליישם לייזר דנטלי כמעט בכלל טיפולי השיניים מטיפולים הפשוטים ביותר ועד הטיפולים המורכבים.

בעזרת מכשור הלייזר ניתן לבצע מגוון טיפולי שינים כגון:

 • ניתוחי חניכיים
 • הארכת כותרת כירורגית
 • חשיפת השתלים ושיני בינה כלואות
 • טיפולי שורש
 • סתימות
 • טיפול בכיסי חניכיים
 • לקיחת ביופסיה

להלן חלק מהיתרונות של השימוש בלייזר ברפואת השיניים:

 • חלק מהטיפולים אינם מצריכים ביצוע הרדמה מקומית למטופל.
 • החיתוך בלייזר הוא מדויק יותר ובחלק מהמקרים אף מחליף את השימוש בסכין מנתחים.

שימוש בקרן לייזר בפרוצדורות כירורגיות מקטין משמעותית את הדימום ולפעמים אף מונע אותו לחלוטין.

לסיכום  - השימוש בלייזר ברפואת השיניים הוא בהחלט פריצה טכנולוגית של ממש. ניתן להיעזר בו במגוון טיפולי שיניים עם רמת הדיוק הגבוהה ביותר. יתרה מכך, עם פחות סיבוכים ותופעות לוואי לאחר הטיפול.

מרפאת שיניים דנטל יוניק מצוידת במכשור רפואי אולטרה חדשני. ציוד זה כולל מכשיר CT, סורק דיגיטלי, מיקרוסקופ דנטלי ולייזר של חברת BIOLASE האמריקאית. מכשור זה תורם רבות להצלחת הטיפול וזה הופך אותו לנינוח וקל יותר.

רוצים לדעת עוד? חייגו אלינו עוד היום 2825* .

לנו את יש הידע, הניסיון, הצוות הרפואי הבכיר, הטכנולוגיה פורצת דרך ואת המכשור המתקדם. כל זה כדי להבטיח טיפול שקט, איכותי ובטוח.

כשרפואת שיניים פוגשת טכנולוגיה מתקדמת

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

צרו קשר
ונחזור אליכם ליעוץ

  * שדות חובה

  לייעוץ עם מומחי היוניק שלנו

  דילוג לתוכן