כתר תוך שעה, האם זה אפשרי? 17.4.23

רפואת שיניים דיגיטלית

מתי בפעם האחרונה הייתם אצל רופא שיניים? האם זכור לכם כמה פעמים הייתם צריכים להגיע כדי לקבל כתר?! הטכנולוגיה החדשה בענף הדנטלי באה לטרוף את כל הקלפים.

כחלק מהתפתחות טכנולוגית של רפואת השיניים בשנים האחרונות נכנסה טכנולוגיה הנקראת בשפה המקצועית CAM/CAD. טכנולוגיה זאת החליפה את הטכנולוגיה המסורתית של ייצור הכתרים בעזרת ציוד הייצור וגילוף ידני. למעשה, CAM/CAD הינה טכנולוגיה ללקיחת המידות, עיצוב וייצור הכתרים בצורה ממוחשבת והכל ברמת דיוק גבוהה.

לאחר שהרופא סיים לסרוק את חלל הפה, הוא מקבל הדמיה תלת ממדית על מסך הסורק. הוא מתחיל לעצב את הכתר העתידי בהתאם לשאר השיניים ברמת הגוון צורה כד'. לאחר מכן הקובץ עם העיצוב נשלח למחרטה תלת ממדית אשר חורטת את הכתר בהתאם לעיצוב. תהליך החריטה לוקח כ 20 דקות, ולאחר מכן הכתר החרוט נכנס לתנור. השלב הבא והאחרון הוא הדבקת הכתר למטופל/ת. מכיוון שמדובר בתהליך דיגיטלי וממוחשב (ללא מגע אדם), אז רמת הדיוק היא מרבית, מה שמאפשר להדביק את הכתר למטופל בזמן הקצר ביותר.

כתרים תוך שעה

סיכום

טכנולוגיית CAM/CAD היא בהחלט חלק משמעותי מהמהפכה הטכנולוגית ברפואת השיניים. בעזרת טכנולוגיה זאת ניתן לקצר משמעותית את כמות הביקורים במרפאה ולקבל כתרים בדיוק מרבי. בחלק מהמקרים אף ניתן בביקור אחד של שעה גם לקחת מידות וגם לקבל את הכתר.

אנו במרפאת שיניים דנטל יוניק מאמינים בחדשנות ולכן אנו מעמידים לרשות מטופלנו את כל המכשור והטכנולוגיות המתקדמות ביותר בענף הדנטלי, וזאת כדי להבטיח טיפול מקצועי, מדויק והיעיל ביותר. מרפאתנו מצוידת במכשור רפואי אולטרה חדשני שכולל בין השאר סורק אינטרה-אורלי, מחרטה תלת ממדית ומעבדת שיניים. רוצים לדעת עוד? פנו אלינו עוד היום 2825*. לנו יש את הידע, הניסיון, הצוות הרפואי המיומן, הטכנולוגיה פורצת דרך ואת המכשור המתקדם בעולם- כל זה כדי להבטיח טיפול שקט, איכותי, בטוח ויעיל.

דונט קופי
כתר תוך שעה, האם זה אפשרי?

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

צרו קשר
ונחזור אליכם ליעוץ

    * שדות חובה

    לייעוץ עם מומחי היוניק שלנו

    דילוג לתוכן