מחירי השתלת שיניים 30.4.23

האם השתלת שיניים זה עסק יקר?

אחת השאלות הנפוצות שמטופלים שואלים במהלך הייעוץ היא: דוקטור, כמה זה יעלה לי? מי שלא מגיע מהתחום, חושב שמחירי השתלת השיניים בארץ הינם גבוהים למדי. אך בפועל התמונה קצת שונה- מדינת ישראל ממוקמת במקום השני בעולם בכמות השתלים שבוצעו. יתרה מזאת, מחירי השתלים בארץ זולים יותר ביחס למדינות המפותחות במערב אירופה, ארה"ב וכו'. לדוגמא, עלות השתלת שן בודדת בלונדון תעלה בממוצע כ- 10500 ₪. במדינת פלורידה (ארה"ב) המחיר כבר מטפס לכ- 15000 ₪ בממוצע וכך גם בשאר המדינות. כיום ניתן לפרוס את עלות טיפולי השיניים לתשלומים. ישנם מקומות שמציעים 36 תשלומים, במרפאתנו דנטל יוניק ניתן לפרוס עד 84 תשלומים. פריסת התשלומים מקלה על ההוצאה ומאפשרת לרוב לכל אחד לטפל בשיניים


למה ישנם פערים במחירי השתלת שיניים?

חשוב להבין שאין דבר כזה מחירון אחיד לטיפולי שיניים ואין "מחיר מומלץ לצרכן". יש לא מעט סיבות לכך, אחת מהן היא שמדובר בקבלת טיפול רפואי ולא ברכישת מוצר. כשמדובר בטיפול רפואי פרסונלי, ישנם לא מעט משתנים אשר משפיעים על האופן הטיפול ומכאן על עלותו. לדוגמא: מתרפא אשר זקוק לשתל, אז העלות של הטיפול תהיה X. לעומת זאת, מתרפא אחר אשר זקוק אף הוא לשתל, אך המצב האנטומי שלו מצריך גם השתלת עצם, במקרה זה עלות הטיפול תהיה Y. בדוגמא הזאת רואים בדיוק מה זה טיפול פרסונלי וממה נובע פער במחירי השתלת השיניים.

אם נרד לעומק הדברים, אז נבין שגם עלות ה X של מתרפא משתנה בין מרפאה למרפאה. להלן כמה סיבות/ מרכיבים עיקריים אשר משפיעים על מחירי השתלת השיניים.

 1. יצרן השתל. כיום בעולם ישנם מאות יצרני שתלים דנטליים. ישנן רמות שונות של מערכות השתלים כגון: Economy, Basic, Premium. הפערים בעלויות בין היצרנים השונים יכולים להגיע למאות שקלים. לדוגמא שתל של יצרן גרמני כמו Straumann  לעומת יצרן טורקי Ossut, הפער בעלות השתל לרופא עומד על כ 150יורו.
 2. ניסיון. לניסיון הרופא המטפל, יש חלק לא מבוטל במרכיב מחירי השתלת השיניים. לצורך העניין ניקח רופא שסיים את לימודיו לפני כשנה, אז הוא יגבה מחיר נמוך יותר מרופא בעל ניסיון עשיר. כמן כן, כמות השתלים שהרופא ביצע, שנות וותק בתחום ועוד.
 3. מומחיות. בהתאם להנחיות של משרד הבריאות, כל רופא שיניים אשר עבר הכשרה/ קורס, רשאי לבצע שתלים. זאת בשונה ממדינות מפותחות אחרות, שבהן רק כירורג פה ולסת רשאי לבצע השתלות. אם תחליטו שכירורג מומחה יבצע לכם את הטיפול, אז מחירי השתלת השיניים יהיו גבוהים יותר.
 4. מעבדה. גם למעבדת השיניים שהמרפאה עובדת איתה יש חלק חשוב בפערים במחירי השתלת השיניים. השתלת שן כוללת: החדרת שתל, הברגת מבנה על גבי השתל וכתר. למיומנות הטכנאי ולאיכות חומרי הגלם של המעבדה יש השפעה ישירה על עלות הכתר, וכמובן על ההשתלה כולה.

לסיכום

כפי שניתן לראות, ישנם מרכיבים שונים המשפיעים בצורה ישירה או עקיפה על מחירי השתלת השיניים. אז אם אנחנו רוצים להעריך מה תהיה העלות של ההשתלה – יש לקחת את כל המשתנים ולהכניס אותם למשוואה. לסיכום, כשאתם הולכים לקבל ייעוץ להשתלת השיניים, מומלץ לבקר ב 2-3 מרפאות. יש לשאול את הרופא את השאלות הבאות:

 1. מי היצרן של השתל שהרופא מציע להשתיל?
 2. כמה זמן יש ניסיון לרופא? זאת לא בושה לבקש לראות רישיון.
 3. האם הרופא הוא מומחה?
 4. עם איזה מעבדה הרופא עובד? אפשר גם לבקש לראות את תעודת הטכנאי כדי לראות האם הוא בדרגת אומן.

אחרי שתקבלו את התשובות לשאלות האלה- תוכלו ללכת ולקבל חוות דעת נוספת. בגישה כזאת יהיה לכם קל ונכון יותר להשוות "תפוחים ותפוחים" וכך לקבל החלטה נבונה.

אנו במרפאת שיניים דנטל יוניק מאמינים בחדשנות ולכן אנו מעמידים לרשות מטופלנו את כל המכשור והטכנולוגיות המתקדמות ביותר בענף הדנטלי, וזאת כדי להבטיח טיפול מקצועי, מדויק והיעיל ביותר. אנו עובדים עם חברת השתלים השוויצרית שטראומן (Straumann) – השתלים הטובים בעולם. הצוות הרפואי שלנו כולל רופאים מיומנים בעלי ניסיון של עשרות שנים שכולל גם כירורגים מומחים. במרפאתנו אין הבדל במחירי השתלת השיניים אם מבצע אותה רופא שיניים כללי או רופא מומחה. מרפאתנו מצוידת במכשור רפואי אולטרה חדשני שכולל בין השאר סורק אינטרה-אורלי, מיקרוסקופ דנטלי ומעבדת שיניים. רוצים לדעת עוד? פנו אלינו עוד היום 2825*.

מחירי השתלת שיניים

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

צרו קשר
ונחזור אליכם ליעוץ

  * שדות חובה

  לייעוץ עם מומחי היוניק שלנו

  דילוג לתוכן