רפואת שיניים מודרנית 18.4.23

שעה אחת-ביקור אחד

במאה ה-21 העמוסה, הרגלי הצריכה שלנו וציפיות מנותני השירות השתנו. הזמן הפנוי שלנו נהיה מצרך יקר ערך. אנחנו מעדיפים לקנות באינטרנט במקום לצאת פיזית לחנויות לבזבז על זה את הזמן. אנחנו בוחרים ממי לקנות בהתאם לזמני האספקה של ספק זה או אחר. עסקים שיכולים לספק במהירות סחורה איכותית ושירות לקוחות מעולה - עונים על הצרכים והציפיות של הלקוחות של היום. הרגלי צריכה אלה הגיעו גם לרפואת השיניים המודרנית. מטופלים של היום רוצים את הפתרונות הטובים ביותר בזמן הקצר ביותר ובמינימום ביקורים. אודות המהפכה הטכנולוגית בענף רפואת השיניים- היום ניתן לבצע טיפולי שיניים בחצי מהזמן.


הכירות את טכנולוגיית CEREC

כדי לבצע כתרים או ציפויים בשיטה המסורתית, המטופל צריך להגיע למרפאה מספר פעמים. הביקור הראשון יכלול השחזה ולקיחת מידות, הביקור השני הינו הלבשת הכתר הזמני והביקור השלישי הינו הלבשת הכתר הקבוע. לפעמים זה היה כרוך גם ביקור ביניים למדידת המתכת. כהיום, בזכות הידע וההתפתחות הטכנולוגית ברפואת השיניים המודרנית- כללי המשחק השתנו. טכנולוגיית CEREC (CEramic REConstruction) היא מערכת חדשנית שבזכותה ניתן לבצע מספר טיפולים במפגש אחד.

איך זה עובד?

אחד ההיבטים שרפואת השיניים המודרנית שמה עליהם דגש - הוא חסכון בזמן. ביצוע כתרים בטכנולוגיית CEREC מתבצע במספר שלבים, וזאת מבלי לצאת מהמרפאה. הכל נעשה באותו יום ובמפגש אחד, כל זה כדי לחסוך זמן יקר למטופל.

בשלב הראשון הרופא מכין את השן על ידי השחזה או שיוף. לאחר מכן הוא סורק את חלל הפה של המטופל עם סורק אינטרה-אורלי. המצלמה הזעירה התלת ממדית של הסורק מצלמת אלפי תמונות בדקה וכך מייצרת מין "תעודת זהות ביומטרית" של המטופל ברמת דיוק מרבית.

סורק

הנתונים התלת ממדיים שנלכדו על ידי המצלמה מעוברים אל מסך הסורק וניתן לראות בו את ההדמיה של חלל הפה. בשלב הזה הרופא מתחיל לעצב את הכתר העתידי של המטופל. ניתן לראות את תהליך העיצוב על גבי המסך של הסורק, כך שמטופל שותף לתהליך.

סורק אינרטה-אורלי

לאחר שהרופא השלים את העיצוב, קובץ הסריקה נשלח למחרטה התלת ממדית שמתחילה לחרוט את הכתר. למעשה מדובר בסוג של מחרטה ביתית שמאוד קומפקטית, אך מספקת תוצאות של מעבדת שיניים. בזכות המידות הקטנות שלה, ניתן למקם אותה במרפאה. החריטה מתבצעת מבלוק יצוק של זירקוניה, חרסינה או EMAX בהתאם למקרה ולדרישת הרופא. החריטה לוקחת כ 20 דקות ולאחר מכן הכתר נכנס לתנור לעוד כ 20 דקות.

מחרטה

בשלב האחרון הרופא מדביק את הכתר או הציפוי למטופלו בכך מסתיים הטיפול. שיטת העבודה בעזרת טכנולוגיית CEREC היא שיטה ממוחשבת, כך שרמת הדיוק היא גבוהה במיוחד. מכאן, מסירת הכתר מתבצעת בתוך דקות בודדות אודות רמת הדיוק שלו. בזכות טכנולוגיית CEREC ניתן להשלים טיפול בביקור אחד בתוך שעה.

סורק

טיפולים שניתן לבצע בעזרת שיטה זאת

בזכות טכנולוגיית CEREC ניתן לבצע מגוון טיפולים בביקור אחד. זאת לעומת השיטה המסורתית שמצריכה מספר ביקורים של המטופל במרפאה. הטיפולים שניתן לבצע בביקור אחד:


סיכום

כאמור רפואת השיניים המודרנית עוברת מהפכה של ממש. בזכות הידע והטכנולוגיה, לרופאי שיניים נפתחים אופקים חדשים. אין ספק שאנו נמשיך לראות איך העולם הדיגיטלי ממשיך להשפיע על חיי היום יום שלנו. גם כשמדובר ברפואה בכלל וברפואת השיניים המודרנית בפרט.

אנו במרפאת שיניים דנטל יוניק מאמינים בחדשנות ולכן אנו מעמידים לרשות מטופלנו את כל השיטות, המכשור והטכנולוגיות המתקדמות ביותר בענף הדנטלי, וזאת כדי להבטיח את הטיפול מקצועי, המדויק והיעיל ביותר. מרפאתנו מצוידת במכשור רפואי אולטרה חדשני שכולל בין השאר סורקים דיגיטליים ומחרטה תלת ממדית של חברת Sirona – חברת מכשור רפואי המובילה בעולם. רוצים לדעת עוד? פנו אלינו עוד היום 2825*. יש לנו את הידע, הניסיון, הצוות הרפואי המיומן, הטכנולוגיה פורצת דרך ואת המכשור המתקדם בעולם- כל זה כדי להבטיח טיפול שקט, איכותי, בטוח ויעיל.

דונט קופי
רפואת שיניים מודרנית

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

צרו קשר
ונחזור אליכם ליעוץ

    * שדות חובה

    לייעוץ עם מומחי היוניק שלנו

    דילוג לתוכן